Graffiti ozdobą wiaduktu w Tarnobrzegu
Fot. Wanda Piasek

Pomnik Bartosza Głowackiego, Zamek Dzikowski, górnik w odświętnym stroju i piłkarz w żółtej "siarkowej" koszulce – to tylko niektóre elementy kompozycji zdobiącej elewację wiaduktu w Tarnobrzegu.

Wykonane techniką graffiti malowidła powstały w porozumieniu z prezydentem miasta. Ich autorami są młodzi mieszkańcy, którzy tworzą mural o tematyce najbardziej rozpoznawalnych symboli Tarnobrzega.

Prezydent Dariusz Bożek zwraca uwagę, że taka inicjatywa zasługuje na wsparcie przede wszystkim z dwóch powodów: nieestetyczne dotąd ściany wiaduktu z niecenzuralnymi napisami teraz nawiązują barwnie do historii miasta, a samo tworzenie obrazów jest realizowaniem pasji uzdolnionej młodzieży.

Dariusz Bożek dodaje, że widzi możliwość udostępnienia w przyszłości innych powierzchni na terenie miasta dla tego rodzaju twórczości i jest otwarty na dalsze propozycje.

Tymczasem kompozycja na wiadukcie nie jest jeszcze ukończona, mówi jeden z autorów 5-osobowej grupy malarzy graffiti. Na razie zdradza, że powstanie tam jeszcze widok Jeziora Tarnobrzeskiego z palmami przy wjeździe oraz tak charakterystyczny dla miasta Klasztor Ojców Dominikanów.

Fot Wanda Piasek

fot 3 1

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj