Pomoc przedsiębiorcom
Logo tarczy antykryzysowa

Przedsiębiorcy pozytywnie o propozycjach pomocy publicznej dedykowanej konkretnym branżom. Do sejmowych komisji trafił projekt nowej tarczy antykryzysowej, która ma wesprzeć przedsiębiorców z działów gospodarki najbardziej dotkniętych skutkami pandemii.

Artur Rozmus, prezes Podkarpackiego Związków Pracodawców skupionego w Konfederacji Lewiatan, przychylnie odniósł się na naszej antenie do wsparcia najbardziej poszkodowanych branż. Jednocześnie negatywnie ocenił dialog z rządem. Jego zdaniem — ustalenia poczynione podczas rozmów biznesu ze stroną rządową nie są potem brane pod uwagę przy kształtowaniu prawa.

W naszej radiowej dyskusji marszałek Podkarpacia, Władysław Ortyl wyraził nadzieję, że omawiane w parlamencie rozwiązania pozwolą przetrwać firmom z regionu szczególnie dotkniętym pandemią, działającym np. w branży turystycznej, motoryzacyjnej czy lotniczej.

Nowa tarcza antykryzysowa ma przybrać cztery formy: zawieszenie ZUS; wypłatę tzw. postojowego; mikrodotacje w wysokości 5 tys. zł; dotacje z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w wysokości ok. 2 tys. zł na etat bądź umowę zlecenie na każdego pracownika.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj