Nagrody Super Samorząd 2020 rozdane
plakat organizatora

Fundacja Batorego doceniła projekt Koła Gospodyń Wiejskich z Nienadowej w gminie Dubiecko zbliżający mniejszość polską i ukraińską. KGW oraz władze samorządowe tej gminy znalazły się w gronie siedmiu laureatów ogólnopolskiej Nagrody Super Samorząd 2020.  

Jak powiedziała nam autorka projektu Joanna Lubas-Rutkowska z KGW pomysł narodził się podczas pisania książki o Nienadowej i rozmów z osobami starszymi, którzy wspominali przedwojenne czasy, gdy relacje z mieszkającą tam ludnością ukraińską były dobre. Potem historia ułożyła się tak, a nie inaczej, krzywd było wiele z obu stronach, ale wyrasta nowe pokolenie i trzeba wrócić do dobrych kontaktów – dodała.    

Joanna Lubas-Rutkowska cieszy się z nawiązania bardzo serdecznych relacji z przedstawicielami ukraińskiego Domu Narodowego w Przemyślu oraz z prywatnych spotkań z mieszkańcami wsi Ladańce na Ukrainie, których gościła w Nienadówce. Niestety teraz spotkania w ramach projektu odbywają się tylko wirtualnie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Lis, 2020
  Nagrody dla najlepszy organizacji pozarządowych
  Nagrody dla najlepszy organizacji pozarządowych
  Marszałek Podkarpacia nagrodził najlepsze lokalne organizacje pozarządowe, przyznając im tytuł „NGO Wysokich Lotów”. Statuetki oraz dyplomy zostały przyznane w 5 kategoriach, m.in....
 • 21 Wrz, 2020
  Sukces przemyskiej Szkoły Tańca AZ
  Sukces przemyskiej Szkoły Tańca AZ
  W przemyskiej Szkole Tańca AZ tańca uczą się dzieci i dorośli, pary i single. Dla wielu celem jest nie tylko...
 • 08 Wrz, 2020
  Konkurs "Grunt to wiedza o spisie rolnym"
  Konkurs "Grunt to wiedza o spisie rolnym"
  Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych słuchaczy do udziału w konkursie "Grunt to wiedza o spisie rolnym ", który organizujemy przy współpracy...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj