Dobra passa Dezametu
Fot. Wanda Piasek

Największą w historii zakładu inwestycję zakończył nowodębski Dezamet. To modernizacja hal produkcyjno-magazynowych oraz unowocześnienie parku maszynowego za ponad 50 mln zł. Zakupienie 16 nowoczesnych maszyn numerycznych i utworzenie 1200 m kw. powierzchni do składowania wielkokalibrowych pocisków wiąże się z coraz większymi zamówieniami dla wojska.

Działające w Polskiej Grupie Zbrojeniowej Zakłady Metalowe Dezamat w Nowej Dębie aktualnie realizują kontrakt z Inspektoratem Uzbrojenia za ponad 420 mln zł.

Jak informuje dyrektor do spraw produkcji Arkadiusz Duma, zakład jest już w trakcie podpisywania kolejnej umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej. W obydwu przypadkach chodzi o amunicję do produkowanych w Stalowej Woli armatohaubicy Krab i moździerza Rak. Wielkość negocjowanego zamówienia opiewa na 50 mln zł.

Z kolei dyrektor do spraw operacyjnych Dezametu Jerzy Deruś podkreśla, że rozwój zakładu przekłada się również na wzrost zatrudnienia. W tym roku wzrosło ono o 30 osób i wynosi obecnie 656 pracowników.

Jerzy Deruś zwraca też uwagę, że dobra sytuacja ekonomiczna zakładu daje impuls do rozwoju gospodarczego dla firm kooperujących z Dezametem.

Relacja Wandy Piasek

Oceń ten artykuł
(16 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj