Inwestycje w powiecie jarosławskim
Fot. Powiat Jaorsławski

Ponad 17 milionów złotych wydało jarosławskie starostwo na remonty dróg w powiecie. Za te pieniądze zrealizowano 36 inwestycji i przygotowano dokumentację do 16 kolejnych. Ponad 12 milionów pochodziło spoza budżetu samorządu. M.in. z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych powiat otrzymał 8 milionów złotych, część inwestycji wsparły współpracujące z powiatem gminy.

Do najważniejszych inwestycji należy modernizacja drogi Sośnica-Zadąbrowie oraz przebudowa drogi Makowisko-Bobrówka.

W tym roku za blisko 2 i pół miliona złotych wyremontowano również 9 ulic w Jarosławiu należących do powiatu. W tym przypadku połowę kosztów pokryło miasto. Cześć prac zostanie dokończonych w przyszłym roku.

Dzięki dotacji z budżetu państwa jeszcze w tym roku zakończy się 3 etap prac przy osuwisku w Świebodnej w gminie Pruchnik. Naprawiony zostanie też korpus drogi Widaczów – Świebodna – Pruchnik. Ta inwestycja jest rozłożona na trzy lata, kosztować ma 11 milionów złotych.

Samorząd powiatu jarosławskiego stara się o kolejne dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. Chce wyremontować m.in. o drogę: Pruchnik – Kramarzówka – Helusz i dokończyć remont drogi Kidałowice – Rokietnica.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj