Areszt dla ojca, który przetrzymywał syna
Fot. archiwum

Przemyski Sąd Rejonowy na wniosek prokuratury aresztował na 3 miesiące mężczyznę, który zabarykadował się w mieszkaniu z 4,5-letnim synem. Do zdarzenia doszło w środę. Dziecko po ponad sześciu godzinach uwolnili policyjni antyterroryści. 

Sąd uznał, że na wolności 36-letni Łukasz P. mógłby utrudniać śledztwo, wpływać na świadków i grozić im. Mężczyzna był też wielokrotnie karany. Podejrzanemu przedstawiono zarzut wzięcia i przetrzymywania zakładnika. Grożą za to co najmniej 3 lata więzienia. Ma też zarzuty złamania sądowego zakazu zbliżania się do byłej konkubiny, znieważenia policjantów i stosowania gróźb karalnych. 

W środę w jednej z przemyskich kamienic Łukasz P. wszczął awanturę domową, zamknął się z dzieckiem w pokoju i nie chciał wypuścić 4,5-letniego syna. Mężczyzna groził samobójstwem. Po kilku godzinach negocjacji policyjni antyterroryści wyważyli drzwi do pokoju i zatrzymali 36-latka. Dziecko trafiło pod opiekę matki. Łukasz P. został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Żurawicy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj