Większy ruch na przejściach granicznych
Fot. archiwum

Wydłużył się czas oczekiwania na przekroczenie granicy z Ukrainą przez podkarpackie przejścia graniczne – informuje rzeczniczka podróżnych wyjeżdżających z Polski na Ukrainę przez podkarpackie przejścia graniczne.

Jest to spowodowane przedświątecznym nasileniem ruchu obywateli Ukrainy powracających do swojego kraju. Na Podkarpaciu granicę można przekroczyć przez przejście w Budomierzu, Korczowej i Medyce. W dalszym ciągu zamknięte pozostaje przejście w Krościenku. Nie kursują też pociągi z Polski na Ukrainę.

Na funkcjonujących przejściach granicznych Straż Graniczna prowadzi odprawy w zwiększonej obsadzie. Uruchomiono także wszystkie pasy odpraw na kierunku wyjazdowym z Polski.

Dodatkowo przypominamy, że na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Medyce prowadzone są roboty drogowe. W związku z powyższym pojazdy dopuszczane są do przejścia w sposób wahadłowy.

Osoby planujące podróż zachęcamy do zapoznania się z szacunkowymi czasami oczekiwań na stronie internetowej: www.granica.gov.pl. Dostępne są tam również informacje dotyczące przejść granicznych w województwie lubelskim.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 14 Sty, 2021
  Fałszywe dokumenty na granicy
  Fałszywe dokumenty na granicy
  Na pieszym przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Straży Granicznej wykryli ponad 30 fałszywych dokumentów uprawniających cudzoziemców do pracy w Polsce....
 • 12 Sty, 2021
  Nielegalny transport papierosów w Korczowej
  Nielegalny transport papierosów w Korczowej
  Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Straży Granicznej, udaremnili przemyt ponad 1,6 tys. paczek papierosów. W wykryciu ładunku pomógł pies...
 • 04 Sty, 2021
  Mały ruch na granicy
  Mały ruch na granicy
  Spokojnie minął okres świąteczno-noworoczny na podkarpackim odcinku granicy polsko-ukraińskiej. Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów związanych z przestępczością graniczną. Ruch podróżnych...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj