Przetargi na S19
Logo GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Administracji ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie 2 odcinków trasy szybkiego ruchu S19 będącej częścią Via Carpatia. To fragmenty Iskrzynia – Miejsce Piastowe i Miejsce Piastowe – Dukla.

Jak podkreślają drogowcy, będzie to 20,5 km trasy w trudnym, górzystym terenie. Na pierwszym z tych odcinków zaplanowano 2 estakady. Przetarg obejmuje budowę 3 węzłów na końcach odcinków. Całość ma być gotowa w 2025 roku. Z drogi będzie można korzystać, mimo że prawdopodobnie sąsiednie fragmenty nie będą wtedy jeszcze gotowe.

Na Podkarpaciu mamy już 30 km trasy S19 w okolicach Rzeszowa. W budowie są 64 km i realizowany jest też pierwszy odcinek na południe od stolicy województwa – do Babicy. Przetargi na fragmenty trasy z Babicy do Iskrzyni i od Dukli do Barwinka mają być ogłoszone w przyszłym roku. Są one bardziej skomplikowane m.in. ze względu na zaplanowane tunele.

Via Carpatia ma być międzynarodową trasą od Kłajpedy na Litwie do Salonik w Grecji. Przebiega wschodnią częścią naszego kraju.  

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj