Sukces dziennikarki Polskiego Radia Rzeszów – Iwony Piętak
Fot. senat.gov.pl

Sukces dziennikarki Polskiego Radia Rzeszów w prestiżowym konkursie o Nagrodę Marszałka Senatu. Iwona Piętak zdobyła drugą nagrodę za reportaż „Od frontów I wojny światowej do obozu jenieckiego w Starobielsku – rzecz o żołnierzu i lekkoatlecie Tadeuszu Kirchnerze”. Reportaż ukazuje, jak ponad granicami trwa pamięć o wielkich wydarzeniach historycznych i bohaterach tych wydarzeń. Z reportażu wynika, że pamięć o wydarzeniach historycznych splata losy Polaków żyjących na emigracji z losami ludzi żyjących w Polsce i skłania do wspólnego działania na rzecz utrwalenia tej pamięci.

Reportaż był wyemitowany w Polskim Radiu Rzeszów 11 listopada tego roku i jest dostępny na naszej stronie w tym miejscu: „Od frontów I wojny światowej do obozu jenieckiego w Starobielsku – rzecz o żołnierzu i lekkoatlecie Tadeuszu Kirchnerze”.

Konkurs Senatu pt. „Człowiek rodzi się nie sobie, tylko dla swojej ojczyzny” skierowany był do dziennikarzy polskich i polonijnych. Jego celem, w kontekście 100-lecia Bitwy Warszawskiej, było znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy Polaków ponad granicami łączy pamięć o wielkich wydarzeniach historycznych.

Pierwszą nagrodę otrzymali Sonia i Wiktor Pajgertowie za film pt. „Polacy Odessy – zniszczona pamięć” opublikowany na kanale „Polska Nuta” TV, na portalu YouTube. Opowieść o tragicznych losach Polaków mieszkających w Odessie na przełomie XIX i XX wieku.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Anny Leśniewskiej z Iwoną Piętak. Rozmowa była emitowana w audycji „Spotkanie z reportażem” 30 grudnia 2020.

Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 29 Gru, 2020

    Gratulacje i serdeczności dla Pani Redaktor Iwony Piętak za otrzymaną nagrodę w dziedzinie reportażu odnoszącego się do wydarzeń historycznych i związanym z nimi bohaterem- Polakiem.. Dobrze, że szczególnie w obecnym czasie sięga się do polskiej przeszłości historycznej i odkrywa cichych- wielkich bohaterów walczących z narażenie życia w obronie Ojczyzny w myśl zasady "ocalić od zapomnienia" i pokazać to potomnym.

  • Janek Niemaszek 29 Gru, 2020

    Róbmy Koleżance gratuluję! JN.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj