Przygotowania do ferii
Fot. archiwum / nowe media

Czterokrotnie mniej zorganizowanych form wypoczynku odbędzie się na Podkarpaciu w czasie ferii zimowych. Ma to związek m.in. z obostrzeniami, jakie wprowadził minister edukacji i nauki. Zgodnie z przepisami, w trakcie ferii można organizować jedynie tzw. półkolonie dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej, ale tylko na terenie szkół.

Z tego powodu, z organizacji ferii zrezygnował m.in. Rzeszowski Dom Kultury, który w poprzednich latach miał jedną z najbogatszych ofert zajęć dla dzieci i młodzieży. Jak powiedział nam przedstawiciel tej placówki Daniel Czarnota, przeniesienie zaplanowanych działań do szkół wiązałoby się z wprowadzeniem dodatkowych procedur sanitarnych. Organizacji półkolonii w szkołach podjęły się natomiast w naszym regionie niektóre gminy, stowarzyszenia lokalne i harcerze. W zajęciach weźmie udział ponad 2400 dzieci.

Ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla uczniów z całej Polski. Oprócz półkolonii dopuszczalną formą zorganizowanego wypoczynku są obozy szkoleniowe dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i klas sportowych. W rozporządzeniu ministerialnym zapisano też, że w okresie ferii wypoczynek może być organizowany wyłącznie w kraju.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj