Rusza Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna
Fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego

Podróżni w regionie będą mieli do dyspozycji większą liczbę pociągów. Dziś (1 stycznia) zainaugurowano nowe połączenia kolejowe w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. W dni robocze na trasach z Rzeszowa do Strzyżowa, Dębicy i Przeworska będą kursować 74 pociągi dziennie. W godzinach szczytu co pół godziny, a poza nimi co godzinę. Do tego dochodzą pociągi, które są już od dawna w rozkładzie jazdy.

W trakcie roku Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna poszerzy ofertę o połączenia z Kolbuszową, ponieważ trwa jeszcze elektryfikacja tej trasy. Po wybudowaniu linii kolejowej, pociągi będą docierać także na lotnisko w Jasionce. Do obsługi nowych połączeń samorząd województwa zakupił 10 nowych pociągów.

PolRegio informuje, że ceny biletów i regulamin przewozów nie zmieniają się.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

2 komentarzy

  • podróżnik 02 Sty, 2021

    Szkoda, że w ramach "promocji" od 1 I 2021 podwyższono ceny biletów kolejowych, tak że np. do Strzyżowa za pociąg zapłacimy więcej niż za busa. Przed podwyżką kosztował 5 zł (tyle co bus), teraz 6,5 zł. Co prawda pociąg jedzie szybciej, ale dworzec jest oddalony od centrum a busy zatrzymują się w pobliżu rynku.

  • Słuchacz 01 Sty, 2021

    Kierunek właściwy, dobrze byłoby też gdyby pociągi jeździły w weekendy, bo wtedy transportowa posucha pozostaje. I jeszcze najważniejsze to zmiana mentalności ludzi, żeby przesiedli się z samochodów do pociągów, do tego potrzebna jest przede wszystkim trwałość, bo do tej pory rozkłady zmieniały się co kilka miesięcy, połączenia często znikały albo zmieniały godziny na zupełnie inne, a w takiej sytuacji ciężko wymagać by ktoś wiązał się z przewoźnikiem na trwałe. Mam nadzieję, że wreszcie dotrze to do decyzyjnych i zostanie zastosowane.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj