Marka Roztocza
Portal roztoczetravel.pl

Kolejny krok w promocji marki turystycznej Roztocze. Powstał logotyp oraz portal www.roztoczetravel.pl, gdzie turyści znajdą przede wszystkim informacje o atrakcjach. Są to m.in. szlaki rowerowe i piesze, miejsca pamięci, zabytki i kulinaria.

Ogłoszono też laureatów certyfikacji obiektów noclegowych, gastronomicznych, gospodarstw agroturystycznych i atrakcji turystycznych z terenu Roztocza. Wiele z nich znajduje się na terenie powiatu lubaczowskiego.

Tworzenie marki odbywa się w ramach projektu pod nazwą „Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam” dofinansowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Realizuje go Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przy poparciu Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Roztocze to najbardziej nasłonecznione miejsce w Polsce, tzw. Słoneczny Biegun Polski, które wyróżnia się również czystym powietrzem za sprawą olbrzymich kompleksów leśnych. W 2019 roku obszar strategiczny Roztocza został wpisany na Światową Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO „Człowiek i biosfera”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj