Oskarżeni o handel wyrobami tytoniowymi
Fot. archiwum

Policjant i dwaj byli funkcjonariusze są w grupie 6 osób, które staną przed rzeszowskim Sądem Rejonowym za udział w przemycie papierosów i produkcji krajanki tytoniowej. Przestępcza działalność była prowadzona w latach 2015-16.

Oskarżonym zarzucono m.in. przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków służbowych i ujawnienie nieuprawnionym osobom ważnych informacji. Inne zarzuty to posiadanie broni bez zezwolenia a także popełnienie przestępstw karno-skarbowych czyli przemyt papierosów i nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. W trakcie postępowania zabezpieczono ok. 840 kilogramów tzw. suszu tytoniowego o wartości ponad 540 tysięcy zł . Zarekwirowano także około 130 litrów wysokoprocentowego alkoholu etylowego, który przekazany został podkarpackiemu sanepidowi do walki z pandemią koronawirusa. Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Przemyślu oraz Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji oddział w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj