W Tarnobrzegu powstaje dzienny oddział psychiatryczny
Fot. Wanda Piasek

Ruszyły prace związane z adaptacją budynku na dzienny oddział psychiatryczny w Tarnobrzegu.

Placówka zafunkcjonuje w strukturach Centrum Zdrowia Psychicznego, które działa przy Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie i obejmuje swoim zasięgiem powiaty kolbuszowski, tarnobrzeski i miasto Tarnobrzeg jako powiat grodzki.
Nowy oddział będzie się mieścił w budynku po wymiennikowni ciepła przy ulicy Kopernika w Tarnobrzegu, nieopodal internatu szkoły budowlanej. Obiekt o powierzchni 141 metrów kwadratowych oraz przylegający do niego teren z przeznaczeniem na ogródek terapeutyczny, zakupiło tarnobrzeskie Starostwo Powiatowe. Starosta Jerzy Sudoł podkreśla, że ideą tego przedsięwzięcia jest zapewnienie opieki psychiatrycznej jak najbliżej miejsca zamieszkania pacjentów, którzy nie wymagają hospitalizacji, ale potrzebują psychoterapii.

Starosta zwraca też uwagę, że osób z zaburzeniami psychicznymi przybywa z roku na rok, a wybuch pandemii koronawirusa dodatkowo pogłębia skalę problemu. Potwierdza to również dyrektor szpitala w Nowej Dębie Wiesława Barzycka, która informuje o kolejkach pacjentów oczekujących na psychoterapię i rozmiarze potrzeb znacznie przekraczających możliwości szpitala.

Z takiej formy leczenia w oddziale dziennym w Tarnobrzegu będą mogły korzystać 20-osobowe grupy w cyklu kilkutygodniowych zajęć i sesji psychologicznych.
Dzienny Oddział Psychiatryczny w Tarnobrzegu ma być otwarty w sierpniu lub wrześniu tego roku. Koszt utworzenia tej placówki to 900 tys.zł. Inwestycję prowadzi Tarnobrzeskie Starostwo Powiatowe, które pozyskało 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Pozostałe 600 tys.zł. starostwo przeznaczy na rezerwowe ujęcie wody dla nowodębskiego szpitala.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj