Akt oskarżenia w sprawie grupy przestępczej
Fot. archiwum / nowe media

15 osób odpowie przed rzeszowskim Sądem Okręgowym m.in. za fikcyjny obrót towarami, fałszowanie dokumentów i wyłudzanie nienależnego podatku. 11 z nich ma zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 

Grupa działała w latach 2013-2014 na terenie województw: podkarpackiego i małopolskiego. Zajmowała się popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów oraz obrotowi gospodarczemu, a także przestępstw skarbowych z udziałem różnych firm m.in. spółki czeskiej. Skarb Państwa miał stracić na tym ponad 2 miliony złotych. Członkowie i szefowie grupy są też oskarżeni m.in. o podawanie nieprawdy w deklaracjach podatkowych oraz pranie brudnych pieniędzy. Ponadto zarzuty  usłyszały 4 osoby zarządzające firmami, które były zaangażowane w kontrolowany przez grupę łańcuch pozorowanego obrotu towarami takimi jak blacha i folia.

Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadziło Centralne Biuro Śledcze Policji w Rzeszowie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj