Rewitalizacja w Gorzycach
Herb gminy Gorzyce

Ponad 2,5 miliona złotych, przeznaczonych zostanie na 3 etap rewitalizacji centrum osiedla mieszkaniowego w Gorzycach w powiecie tarnobrzeskim.

W tym roku poprawiona zostanie infrastruktura terenu placu handlowego i jego najbliższego otoczenia. Jak informuje wójt Leszek Surdy dodatkowo wykonane zostaną urządzenia rekreacyjno-wypoczynkowe, które są zgodne z całą koncepcją rewitalizacji Osiedla w Gorzycach. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do użytku oddany został tzw. Techniczny Ogród z małym amfiteatrem, wizualną fontanną i dużym placem zabaw dla najmłodszych.

Prace w ramach trzeciego etapu rewitalizacji zostaną wykonane z własnych środków budżetowych.

Pomimo pandemii w gminie Gorzyce udało się zachować dynamikę dochodów budżetowych i w tym roku dysponować będzie ona środkami na poziomie ok. 61 milionów złotych. 

Wójt Leszek Surdy zapewnia, że poprawiona zostanie także infrastruktura drogowa oraz dokończona kanalizacja na terenie gminy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 29 Sty, 2021
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  Tarnobrzeg jest kolejnym miastem na Podkarpaciu, w którym powstanie Jadłodzielnia. Całe przedsięwzięcie nawiązuje do idei foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem....
 • 23 Sty, 2021
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  W powiecie tarnobrzeskim zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych. Wpadli w ręce policjantów na jednym z...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj