Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku
Fot. archiwum / nowe media

Spalanie plastiku w domowych piecach i na wolnym powietrzu jest szkodliwe zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla zdrowia ludzi. I dlatego, sporo podkarpackich miast i gmin przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-społecznej „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”. Akcję propaguje również Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

Problem złej jakości powietrza w Polsce jest szczególnie dotkliwy w okresie jesienno-zimowym. Za zanieczyszczenie powietrza odpowiada głównie tzw. niska emisja, czyli emisje z pojazdów oraz z domowych palenisk i kotłowni. Fundacja PlasticsEurope Polska, która od kilku lat realizuje kampanię „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”, zwraca uwagę na to, że spalając plastik, nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje. W ten sposób szkodzimy sobie i innym.

Informacje o kampanii można znaleźć na stronach internetowych m.in. urzędów gmin w Markowej i Horyńcu Zdroju, a także na stronie Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj