"Pogotowie czystości" w Jarosławiu
fot. Iwona Piętak

Zanieczyszczenia na chodnikach, poprzewracane ławki, przepełnione kosze, zagrażające bezpieczeństwu konary drzew, czy potrącone martwe zwierzęta na poboczu dróg - to niektóre sygnały, jakie od mieszkańców Jarosławia na Podkarpaciu odbiera „Pogotowie Czystości”. Numer interwencyjny uruchomiony dwa lata temu przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ma wesprzeć codzienne działania służ dbających o porządek w mieście.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Rzeszów z-ca burmistrza Dariusz Tracz, chodzi o szybkie reagowanie na codzienne doraźne potrzeby jarosławian. Z kolei Anna Borys z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej mówi, że "Pogotowie czystości" dotyczy tylko plac, ulic, placów i budynków będących w zarządzie Urzędu Miasta, natomiast zgłoszenia z miejsc, za które odpowiadają inni zarządcy, są przekazywane do odpowiednich adresatów. Reakcja następuje nawet w ciągu godziny.

Całodobowy numer telefonu "Pogotowia czystości" w Jarosławiu to 781 446 178 lub dyżurny 986 Straży Miejskiej. Podobne rozwiązanie istnieje w kilku polskich miastach, m.in. w Łodzi i Psarach.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj