Nieczynny PSZOK w Tarnobrzegu
Fot. Wanda Piasek

Przy altanach śmietnikowych na tarnobrzeskich osiedlach zalegają odpady wielkogabarytowe. Powodem jest zamknięcie miejscowego Punktu Seletywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 

Tymczasem zajmująca się w tym roku odbiorem śmieci z terenu miasta firma SanTa-Eko, od początku stycznia czeka na wymagane zezwolenie do prowadzenia PSZOK-u. Czas wydłuża skomplikowana procedura pozyskiwania operatów, opinii i kontroli stosownych służb, m.in. środowiskowych oraz Straży Pożarnej. 

Jak poinformowała dyrektor do spraw marketingu w SanTa-Eko Katarzyna Sławińska, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, najprawdopodobniej będzie ponownie otwarty z początkiem lutego b.r. Do tego czasu zalegające przy śmietnikach zużyte sprzęty wielkogabarytwe zostaną odebrane w ramach zorganizowanej przez spółkę osiedlowej zbiórki. Odbędzie się ona w dniach od 25 do 27 stycznia. 

Z kolei naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w tarnobrzeskim Urzędzie Miasta Piotr Pawlik przyznaje, że czasochłonnej procedury uzyskiwania zezwolenia na prowadzenie PSZOK-u można uniknąć w sytuacji kiedy jego właścicielem jest gmina. Piotr Pawlik poinformował o planach przejęcia przez miasto istniejącego punktu od przyszłego roku.

Własne PSZOK-i mają już wszystkie ościenne gminy: Sandomierz,  Stalowa Wola,Gorzyce, Grębów, Baranów Sandomierski i Nowa Dęba.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj