„Baczyński. Apokalipsa”
Plakat „Baczyński. Apokalipsa”

W najbliższą niedzielę o godzinie 19.05 (24 stycznia) z okazji setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wyemitujemy na naszej antenie monodram „Baczyński. Apokalipsa” w wykonaniu aktorki gdańskiego Teatru Miniatura Edyty Janusz-Ehrlich. 

To muzyczna opowieść o matce i synu, wybitnym poecie, który zginął w czasie powstania warszawskiego w wieku 23 lat. Przedstawienie oparte na poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego mówi o cierpieniu matki, stawia też pytania o sens pójścia na wojnę. Monodram jest próbą podsumowania twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (1921-1944), a także sposobność do poznania życiowej drogi i tragicznych, jak pokazała matka historia wyborów tego wybitnego poety, przedstawiciela pokolenia „Kolumbów”.

"Baczyński. Apokalipsa"

Scenariusz i reżyseria - Magdalena Olszewska. Muzyka - Bartosz Hervy, Wizualizacje - Łukasz Boros, Elementy scenografii - Konstanty Kajtoch, Plakat - Jacek Staniszewski. Głosu użyczyli: Konstancja Martin, Patryk Bitel, Konstanty Kajtoch, Aleksander Kluza, Alessandro Kollar. Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia. 

Monodram „Baczyński. Apokalipsa” zainaugurował w 2019 roku piąty sezon Sceny Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 422 razy
Etykiety

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj