Górska Odyseja
Fot. Iwona Piętak

Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski zamierza do października pokonać pieszo 700 kilometrów szlakami od Karpat po Sudety, zbierając po drodze śmieci. W ten sposób chce zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, które następnie są niesione przez rzeki do Bałtyku.

Przedsięwzięcie „Górska Odyseja” jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole we współpracy m.in. z Lasami Państwowymi. Akcji towarzyszy mobilna wystawa fotografii obrazujących zanieczyszczenie plastikiem Morza Bałtyckiego, która dziś została zaprezentowana w centrum Rzeszowa. Jak powiedział nam Edward Marszałek — rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie — co roku, Polacy wyrzucają w lasach śmieci, które mogłyby zająć półtora tysiąca wagonów towarowych lub wypełnić Stadion Narodowy.

„Górska Odyseja” rozpocznie się jutro (23 stycznia) w Ustrzykach Górnych. Dobrowolski, wraz z leśnikami, harcerzami i innymi osobami, którym zależy na czystym środowisku, wyruszy o godz. 9 w 70-kilometrowy marsz z parkingu Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj