Technikum nr 6 z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu znalazło się na 21. miejscu, Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie na 33.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" opublikowała po raz 23. ranking najlepszych liceów i techników w kraju. Na pierwszym miejscu znalazło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, w rankingu techników - Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie.

"Prezentki" według "Perspektyw" to dodatkowo najlepsze liceum na Podkarpaciu, podobnie pierwsze miejsce zajęło Technikum nr 6 (ZSD-GiL im. Augusta Witkowskiego) w Jarosławiu.

Ranking przygotowywany jest z myślą o uczniach, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia.W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj