Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
Fot. archiwum / nowe media

W Jaśle zwiększona będzie strefa płatnego parkowania i wzrosną opłaty. Radni zgodzili się na proponowane od kilku miesięcy zmiany – wejdą  w życie w kwietniu i czerwcu. Ma to wymusić na mieszkańcach krótsze parkowanie w ścisłym centrum lub korzystanie z komunikacji publicznej albo np. rowerów.

Do płatnej strefy włączonych będzie ok 600 miejsc przy czym w mieście pojawią się 2 strefy. W pierwszej znajdą się ulice w pobliżu Rynku w drugiej kilkanaście ulic głównie w okolicy Parku Miejskiego. Ceny będą uzależnione od czasu postoju. W pierwszej strefie złotówkę zapłacimy już za pierwsze pół godziny parkowania, a nie jak dotąd za godzinę. Najdroższa będzie trzecia godzina postoju – 2 zł 80 gr. W drugiej strefie ceny zaczynają się od złotówki za pierwszą godzinę.

W Jaśle strefę płatnego parkowania wprowadzono w 2007 roku. Kilka razy nieznacznie zmieniano jej granice, ale opłaty pozostawały na stałym poziomie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 20 Sty, 2021
  Protest w obronie pogotowia w Jaśle
  Protest w obronie pogotowia w Jaśle
  Ponad 100 osób manifestowało przed szpitalem w Jaśle. Protestowali przeciw przejęciu jasielskiego pogotowia ratunkowego przez jednostkę w Krośnie. Ta ostatnia...
 • 19 Sty, 2021
  Awaria sieci ciepłowniczej w Jaśle
  Awaria sieci ciepłowniczej w Jaśle
  W Jaśle trwa naprawa uszkodzonej magistrali ciepłowniczej. Jak już informowaliśmy do awarii w postaci rozerwania rury na długości metra doszło...
 • 14 Sty, 2021
  Budżet Jasła na 2021 r.
  Budżet Jasła na 2021 r.
  W Jaśle przyjęto budżet na 2021 rok. Dochody miasta oszacowano w nim na 190 mln 600 tys – to 1,5...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj