Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” trwa
Fot. stalowawola.pl

Kilkanaście osób z powiatu stalowowolskiego i z Rzeszowa otrzymuje pomoc w ramach ogólnopolskiej akcji "Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Organizatorem jest warszawska Fundacja „Nie zapomnij o nas”.

Krystian Fila, który jest koordynatorem działań na Podkarpaciu, powiedział nam, że obiady otrzymują codziennie żołnierze II wojny światowej i uczestnicy walki konspiracyjnej tuż po jej zakończeniu. "Są to starsi ludzie, którym jesteśmy winni wdzięczność za to, co zrobili, żebyśmy mogli żyć teraz w wolnym kraju" – powiedział Krystian Fila. Z kolei prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który wraz z wolontariuszami akcji odwiedził kilkoro starszych mieszkańców, podkreśla, że były to wzruszające spotkania z osobami, które takiej pomocy się nie spodziewały.

Akcję „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” wspierają darczyńcy, posiłki przygotowują zaprzyjaźnione lokale gastronomiczne, a rozwożą je żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

W najbliższych tygodnia opieką zostanie objętych jeszcze co najmniej kilkanaście osób z regionu.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Magda 01 Lut, 2021

    Piękna akcja i szczytny cel. Dobrze że też dotarła na Podkarpacie, bo póki co słyszałam o niej że jest prowadzona w Warszawie. brawo

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj