Podkarpacka KAS rozbiła grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem
Fot. KAS

Funkcjonariusze KAS rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem. Na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego zatrzymali 19 osób. Poszczególne osoby odpowiedzialne były za logistykę, rozliczenia finansowe a także dostawę i serwis maszyn do gier. - Funkcjonariusze przeszukali 28 lokali użytkowych i mieszkalnych, w tym pilnie strzeżony magazyn przeznaczony do składania i przechowywania nielegalnych automatów do gier. Oprócz 70 nielegalnych automatów zabezpieczono także gotówkę w wysokości ponad 500 tysięcy zł, wysokiej klasy samochody osobowe o łącznej  wartości ok. 270 tysięcy złotych,  samochody dostawcze o wartości 85 tys. złotych,  telefony komórkowe, elektronikę stanowiącą części składowe automatów oraz zapiski z rozliczeń finansowych. - informuje Edyta Chabowska, Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Wśród zatrzymanych jest 18 obywateli Polski i 1 ob. Ukrainy. Wobec 6 osób, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.  Zabezpieczono także nieruchomości o szacowanej wartości ok. 320 tysięcy zł.

Osobom biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 7 lat i 6 miesięcy oraz wysokie kary grzywny. Postępowanie jest w toku i ma charakter rozwojowy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 26 Sty, 2021
  Ponad 10 tys. analiz w Laboratorium Celno-Skarbowym w Przemyślu
  Ponad 10 tys. analiz w Laboratorium Celno-Skarbowym w Przemyślu
  Zakres towarów, które badane są w przemyskim laboratorium celno- skarbowym jest bardzo szeroki. W katalogu badanych towarów znajdują się nie tylko wyroby...
 • 25 Sty, 2021
  Ulga na internet
  Ulga na internet
  W ubiegłym roku, na Podkarpaciu złożono 21 tys. zeznań z ulgą na internet, a kwota tej ulgi to prawie 11...
 • 18 Sty, 2021
  Udaremniony przemyt papierosów w transporcie soi
  Udaremniony przemyt papierosów w transporcie soi
  Przemyt tysiąca paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka. Kontrabanda ukryta była w jednym z kontenerów...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj