Amatorskie zespoły teatralne z całej Polski już trzeci dzień prezentują się na Festiwalu "Kołowrotek" w podłańcuckiej Rakszawie.

"Kołowrotek" to przedsięwzięcie popularyzujące spektakle, które są inspirowane kulturą ludową lub czerpią z tradycji społeczności lokalnych. Festiwal ma charakter konkursowy, najlepsze spektakle otrzymają nagrody.

W "Kołowrotku" uczestniczą m.in.: Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy, Scena T.C.R. z Tychów, Teatr KOD z Dębna czy "Teatr po 40-tce" z Warszawy.

Dziś prezentacje kolejno dwóch teatrów jednego aktora, a o godz. 16.30 spektakl sceny "Po 40-tce" - "Może to do mnie wróci".

Wieczorem ogłoszenie werdyktu jury i nagradzanie laureatów.

Organizatorami Letnich Spotkań Teatralnych jest Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie, Teatr Przedmieście w Rzeszowie oraz Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego "VAN PUR".

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Sty, 2021
  Rzeszów poza czołówką konkursu "Świeć się"
  Rzeszów poza czołówką konkursu "Świeć się"
  Rzeszów zajął 13 miejsce w ogólnopolskim plebiscycie na najpiękniej oświetlone świątecznie miasto w Polsce. W głosowaniu internautów zwyciężył Chełm. W...
 • 20 Sty, 2021
  Pomoc z PCK
  Pomoc z PCK
  Rodziny i osoby samotne o niskich dochodach z powiatów: łańcuckiego i przeworskiego mogą otrzymać pomoc żywnościową z Polskiego Czerwonego Krzyża....
 • 02 Sty, 2021
  Żołynia Skarbnica wspomnień
  Żołynia Skarbnica wspomnień
  Zdjęcia rodzinne, dokumenty i zapisy dźwiękowe rozmów z najstarszymi mieszkańcami – na takie materiały wspomnieniowe czeka Gminny Ośrodek Kultury w...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj