Reprezentaci Podkarpacia wrócili z Oimpiady Pożarniczej

Z Olimpiady Pożarniczej w Villach w Austrii wrócili reprezentanci województwa podkarpackiego.

Siódme miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z podrzeszowskiej Racławówki. Dziewczyny w wieku do 16 lat to wicemistrzynie Polski, rywalizowały z siedemnastoma drużynami z kilku krajów, w tym z mistrzyniami Polski, które uplasowały się na dziewiątej pozycji. Dziewczęta z Racławówki są bardzo zadowolone z sukcesu, choć przyznają, że zawody były stresujące, a treningi wyczerpujące. Wczoraj wieczorem w siedzibie OSP odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów.

Podkarpacie reprezentowała także drużyna z Jabłonicy Polskiej w powiecie brzozowskim. Mężczyźni zajęli 21 miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając złoty medal, podobnie jak 25 innych drużyn.

W zawodach wzięli udział przedstawiciele OSP z większości państw europejskich, 3000 sportowców z 30 krajów. Polskę reprezentowało 19 drużyn.