Nowy bus dla DPS w Radymnie
Źródło fot. pixabay.com

Zakup nowego samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Radymnie to jeden z efektów realizowanego w powiecie jarosławskim programu na rzecz osób niepełnosprawnych.

ŚDS w Radymnie prowadzony jest przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. 9-osobowy bus jest dostosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Obecnie na terenie gminy i miasta Radymno korzysta z niego 14 osób, które są dowożone na zajęcia wspierające i terapeutyczne. Koszt nowego pojazdu to 126 tysięcy złotych, z tego blisko 70 tysięcy wynosi dotacja z PEFRON.

To nie jedyne udogodnienie dla niepełnosprawnych, które pojawiło się dzięki dotacji. Za 32 tysiące złotych zakupiono i zamontowano windę zewnętrzną. Mieszkanka Jarosławia, która ma poważne problemy z poruszaniem się, ma teraz ułatwioną możliwość opuszczania swojego mieszkania. PEFRON dopłacił również blisko 210 tysięcy złotych m.in. do przystosowania łazienek dla osób niepełnosprawnych, budowę podjazdu i podestu, zakup łóżek rehabilitacyjnych i rowerków trójkołowych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • słuchaczka 03 Sie, 2017

    Za '32tys. dofinansowania na windę z pfron' to szczęściara, mi inny 'pcpr' zaoferował 7tys., chyba na atesty tylko. Ja tam nie wiem, ale atestami jeździć nie umiem..

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj