Festiwal Psalmów Dawidowych zainaugurowany zostanie dziś na Podkarpaciu. Podczas pięciu koncertów, które odbędą się w dwa kolejne weekendy w Rzeszowie, Markowej i Kolbuszowej. Wystąpią m.in. Adam Strug, Dariusz Malejonek i Piotr Rubik.

To już druga edycja wydarzenia poświęconego pamięci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej oraz żydowskich rodzin ukrywanych przez Polaków. Inicjatorem jest Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR, która zaprosiła na Festiwal wielu znakomitych przedstawicieli dialogu polsko-żydowskiego. M.in. o godz. 16.00 w Muzeum Ulmów w Markowej odbędzie się spotkanie z filantropem z USA Zygmuntem Rolatem, jednym z głównych fundatorów Muzeum Żydów Polskich. Obecni będą też przedstawiciele rodzin, które w czasie Holocaustu ukrywały Żydów.

O godz. 19.00 w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie wystąpi Adam Strug z zespołem Monodia Polska oraz kantor młodego pokolenia Yaakov Lemer, któremu na fortepianie towarzyszył będzie Menachem Bristowski.

Adam Strug z zespołem wystąpi również w piątek w Muzeum Ulmów w Markowej. O godz. 17.00 wykona Pieśni żałobne i pokutne.

Celem Festiwalu Psalmów Dawidowych jest poszerzanie płaszczyzny dialogu pomiędzy narodami polskim i żydowskim. Festiwal promuje również otwarte w 2016 roku Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 03 Lut, 2021
  Adam Skiba o programie „Czyste powietrze”
  Adam Skiba o programie „Czyste powietrze”
  Mieszkańcy regionu złożyli już 11,5 tysiąca wniosków w ramach programu „Czyste powietrze” od 2018 roku. To oznacza, że tyle osób...
 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj