W niedzielę w gminie Sędziszów Małopolski referendum w sprawie ochrony przeciwpowodziowej. Głosowanie zorganizowano z inicjatywy fundacji Polsko-Austriackiej "Spichlerz Galicyjski".

Zwolennicy referendum chcą budowy zbiornika, który miałby pełnić funkcje przeciwpowodziowo-rekreacyjne i powstać na potoku Budzisz w miejscowościach Góra Ropczycka i Zagorzyce. Pytania dotyczą też planowanej już budowy suchego zbiornika, wypełnianego wodą tylko podczas intensywnych opadów.

Głos można będzie oddać w 21 obwodach referendalnych: w szkołach podstawowych, domach ludowych oraz w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie i w Szpitalu Powiatowym w Sędziszowie.

Uprawnionych do głosowania jest prawie 18 900 mieszkańców gminy. Aby referendum było ważne, lokale wyborcze musi odwiedzić 30 proc. z nich, a więc około 5670 osób.

Niedzielne referendum w sprawie ochrony przeciwpowodziowej potrwa w mieście i gminie Sędziszów Małopolski w godz. od 7:00 do 21:00.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 13 Sty, 2021
  Poradnia psychologiczna w Sędziszowie
  Poradnia psychologiczna w Sędziszowie
  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ropczycach poszerza swoją ofertę. Teraz specjaliści z tej placówki będą pracować także w Sędziszowie Małopolskim. W budynku...
 • 31 Gru, 2020
  Serca na nakrętki w Sędziszowie Małopolskim
  Serca na nakrętki w Sędziszowie Małopolskim
  Zbieraj nakrętki, wrzucaj do serca. W Sędziszowie Małopolskim pojawiły się trzy kosze w kształcie serca, do których można wrzucać plastikowe...
 • 27 Gru, 2020
  Koncert „Magia Świąt” online
  Koncert „Magia Świąt” online
  Znane utwory kojarzące się ze Świętami Bożego Narodzenia można było posłuchać 27 grudnia na koncercie pt. "Magia Świąt". Artystów z...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj