"Przejdź na drugą stronę miasta" to hasło obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Przemyślu. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom, a także uświadomić miejscowym władzom jaką rolę odgrywa w kreowaniu wizerunku miasta - poinformowała przemyska przewodniczka PTTK Marzena Opaluch.

W Przemyślu po raz dziesiąty przewodnicy pokazują niedostępne na co dzień obiekty w ciekawej formie. Przygotowują animacje w kostiumach z epoki, bo w ten sposób łatwiej zainteresować zwiedzających. Dziś zachęcać będą mieszkańców do zwiedzania dzielnicy Zasanie. W programie m.in. dawna Łaźna Garnizonowa, potem miejsca, w której obecne mieści się Archiwum Państwowe. Zwiedzający zobaczą m.in. basen i pomieszczenia gdzie dawniej były prysznice.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Przemyślu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co roku ze zwiedzania ciekawych miejsc za darmo korzysta od tysiąca do 5 tys. osób. Przewodnicy czekać będą w Przemyskich Podziemiach pod budynkiem Urzędu Miejskiego Rynek 1, od godz. 14:00 do godz. 16:00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj