Piotr Ikonowicz o ofiarach lichwiarzy
fot. Archiwum

Dziś przypada Europejski Dzień Praw Ofiar Przestępstw. Lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, Piotr Ikonowicz, powiedział na naszej antenie, że oszuści finansowi często wykorzystują potrzebę szybkiej pożyczki pokrzywdzonych.

Były poseł PPS-u wśród przyczyn korzystania z wysoko oprocentowanych kredytów wskazał ucieczkę w szarą strefę i słaby poziom pomocy społecznej. Ikonowicz stwierdził, że ludzie korzystają z lichwy nie mają zdolności kredytowej, bo ułomne i śmieciowe umowy o pracę nie pozwalają na pożyczkę w banku.

Gość Polskiego Radia Rzeszów dodał, że w wielu zachodnich krajach to zjawisko jest mniejsze, ponieważ obywatele częściej korzystają z zasiłków.

Piotr Ikonowicz spotkał się we wtorek z prokuratorem okręgowym z Rzeszowie. Rozmowa dotyczyła lichwiarza, który od wielu lat udziela wysoko oprocentowanych pożyczek, których skutkiem najczęściej jest utrata majątku dłużnika.

Rzeszowska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w tej sprawie na początku 2015 roku, w lipcu ubiegłego roku je umorzyła i wznowiła jesienią.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 03 Lut, 2021
  Adam Skiba o programie „Czyste powietrze”
  Adam Skiba o programie „Czyste powietrze”
  Mieszkańcy regionu złożyli już 11,5 tysiąca wniosków w ramach programu „Czyste powietrze” od 2018 roku. To oznacza, że tyle osób...
 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj