Rzeszowskie CBŚP rozbiło szajkę wyłudzającą VAT
Fot. cbsp.policja.pl

Funkcjonariusze z rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, podejrzaną o wyłudzenie podatku VAT.

W wyniku działań tej grupy Skarb Państwa mógł stracić około 6,5 mln zł. Policjanci zatrzymali siedem osób, którym postawiono zarzuty uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej. Według ustaleń portalu TVP Info, w sprawę zamieszany jest również syn byłego wiceministra infrastruktury i budownictwa w rządzie PO-PSL.

Mechanizm przestępczy polegał na wielokrotnym obrocie sprzętem elektronicznym. W rzeczywistości był to fikcyjny, tzw. karuzelowy obrót. Funkcjonariusze podczas akcji przeprowadzonej w połowie września zabezpieczyli mienie mienie na łączną kwotę około miliona złotych.

Nielegalny proceder miał miejsce w 2015 roku. Śledztwo obejmuje swoim zakresem 63 podmioty gospodarcze, działające na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego, a także firmy z Włoch i Niemiec.

Według portalu TVP Info, ostatnia z firm w łańcuchu oszustów należała do Filipa R., syna byłego wiceministra infrastruktury w poprzednim rządzie PO-PSL, który również został zatrzymany.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z rzeszowskiego Zarządu CBŚP pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj