W Strzyżowie nagrodzono mieszkańców gminy
fot. Andrzej Łapkowski

Nagrody Św. Michała - patrona Strzyżowa wręczono wieczorem podczas gali w Domu Kultury Sokół. Rada Miasta ustanowiła nagrodę aby uhonorować dorobek i szczególne osiągnięcia mieszkańców gminy. Przyznano je w sześciu kategoriach, a wśród laureatów jest m.in. folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca Kłosowianie, którego repertuar stanowią głównie pieśni i tańce z okolic Rzeszowa i Strzyżowa. Liczący około 40 osób zespół i odnosi wiele sukcesów zdobywając nagrody na krajowych, jak i zagranicznych scenach.

W kategorii „OŚWIATA I WYCHOWANIE ORAZ SPORT, TURYSTYKA I REKREACJA” statuetkę Św. Michała otrzymała Edyta Wilk – trener klubu pływackiego, dzięki niej coraz większa liczba dzieci uczestniczy w systematycznych zajęciach i treningach. Świadczy to o rozwoju tej dyscypliny sportowej w gminie Strzyżów.

W kategorii „Opieka społeczna oraz bezpieczeństwo i zdrowie publiczne” statuetkę Św. Michała otrzymało Centrum Medyczne MEDYK, które wspiera działania Gminy na rzecz ochrony i poprawy zdrowia mieszkańców oraz profilaktyki prozdrowotnej. Realizuje wspólne przedsięwzięcia, m.in. badania profilaktyczne dla dorosłych i dzieci.

W kategorii „SAMORZĄDNOŚĆ” statuetkę Św. Michała otrzymał Franciszek Kut, mieszkaniec Strzyżowa, wieloletni działacz społeczny i samorządowy, dzięki jego pracy i zaangażowaniu w Strzyżowie powstało wiele zakładów pracy, budynków samorządowych i kulturalnych. Wydał dwie książki, m.in. ,,Strzyżowskie metamorfozy w II połowie XX wieku” oraz ,,Wspomnienia z rodzinnej Zawadki”. W kategorii ,,WOLONTARIAT I MECENAT” statuetkę Św. Michała pan Marcin Bosek, mieszkanie Wysokiej Strzyżowskiej, jako dyrektor MODERN FORMS, a wcześniej jako współwłaściciel firmy TRITON, wspiera nieprzerwanie od pięciu już lat, Towarzystwo Na Rzecz Rehabilitacji Zdrowotnej w organizowaniu corocznej imprezy rekreacyjno-sportowej „Strzyżów biega i maszeruje”.

Nagrodę otrzymało także Towarzystwo Miłośników Ziemi Strzyżowskiej. To stowarzyszenie z 50-letnim stażem działalności oświatowej i społecznej na rzecz mieszkańców Ziemi Strzyżowskiej oraz ochrony dziedzictwa kulturowego. Towarzystwo pielęgnuje wartości patriotyczne i idee regionalizmu, kształtując narodowe postawy mieszkańców od najmłodszych lat.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj