Rzeszowscy studenci popierają strajk lekarzy rezydentów
fot. materiały prasowe

Ponad 50 osób, studentów różnych kierunków medycznych Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego zgłosiło się dziś do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Przyszli lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni rehabilitanci, dietetycy popierają protest, który zapoczątkowali lekarze rezydenci.

W ochronie zdrowia potrzebne są zmiany nie tylko kosmetyczne - mówi Krzysztof Kiper student z kierunku lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Protest popierają studenci wszystkich kierunków medycznych - dodaje Małgorzata Soroń z Samorządu Studenckiego Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przypomina, że funkcjonuje Porozumienia zawodów medycznych i wszyscy walczą o zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia.

Jutro reprezentacja 25 osób - studentów kierunku lekarskiego URz pojedzie do Warszawy by wziąć udział w proteście pod Ministerstwem Zdrowia oraz wesprzeć głodujących lekarzy rezydentów.

Protest głodowy lekarzy rezydentów trwa od minionego poniedziałku, domagają się od rządu przede wszystkim realnej deklaracji zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do minimum 6.8 PKB w 2020 roku. W Polsce obecnie nakłady te wynoszą 4,4 proc PKB. Niemcy na ten cel wydaja 9.5 procent.

Oceń ten artykuł
(15 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

1 komentarz

 • kacper 06 Paź, 2017

  Brawo!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj