Pikietowali w solidarności z głodującymi lekarzami rezydentami
fot. Anna Kutrzeba

Ponad 100 osób uczestniczyło w dzisiejszej pikiecie przed Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie wspierającej postulaty lekarzy rezydentów. Przyszli w fartuchach ze stetoskopami a także swoimi małymi dziećmi na rękach. Chcieli w ten sposób wesprzeć trwającą już 12 dobę głodówkę kolegów w Warszawie.

Młodzi lekarze domagają się przede wszystkim podniesienia nakładów na służbę zdrowia. Jeśli wzrosłyby one do minimum 6.8 PKB - co jest głównym postulatem protestujących - to rozwiązałoby to problem funkcjonowania innych obszarów służby zdrowia, a więc długich kolejek, braku specjalistów i godnych warunków pracy i płacy wszystkich zawodów medycznych.

Wśród wspierających pikietę byli też starsi lekarze, którzy podkreślali, że za kilka lat nasze zdrowie i życie będzie w rękach protestujących dziś rezydentów i nieodpowiedzialne jest lekceważenie postulatów młodych medyków, którzy walczą o lepsze warunki leczenia pacjentów .

Już teraz - także na Podkarpaciu - widoczny jest brak specjalistów, a średnia wieku pracujących lekarzy zbliża się do emerytalnego, podobnie jest z pielęgniarkami.

Protest lekarzy wspierali też pacjenci, mówiąc ze zawód lekarza zasługuje na najwyższy szacunek, gdyż od ich wiedzy i pracy zależy ludzkie życie.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj