S-19 do Barwinka w Kontrakcie Terytorialnym
Fot. Monika Domino

Do 2024 roku ma powstać najdłuższy -  południowy odcinek drogi expresowej S-19 Babica-Barwinek. Ta inwestycja trafiła na listę podstawową Kontraktu Terytorialnego.

To rodzaj umowy między rządem a samorządem, który wskazuje ważne inwestycje do realizacji w regionie. Dziś w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Jasionce został podpisany stosowny dokument.

Będzie to  najkosztowniejsza inwestycja drogowa w regionie. Maja powstać tunele i estakady. Na budowę zostanie zarezerwowanych 21 miliardów złotych. To zarówno pieniądze z budżetu państwa jak i z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Droga S19  to część europejskiego szlaku Via Carpathia z Kłapejdy przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię aż do greckich Salonik. W Polsce jej długość wyniesie  prawie 700 km.

 

W podpisanym aneksie kontraktu terytorialnego znalazły się także dwie inne ważne inwestycje dla regionu - przebudowa obwodnicy Łańcuta oraz tak zwanej drogi lotniskowej .

Zostały także podpisane listy intencyjne z samorządowcami na planowane trzy węzły autostradowe umożliwiające zjazd do Kolbuszowej, Pilzna i Ropczyc,  oraz budowie nowej drogi dwujezdniowej na odcinku: Miejsce Piastowe – Sanok w ciągu drogi krajowej numer 28.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Niższe diety ropczyckich radnych
  Niższe diety ropczyckich radnych
  Ropczyccy radni obniżyli sobie diety. Ma to związek z pandemią, a co za tym idzie gorszą sytuacją gospodarczą. Obniżka wyniesie...
 • 02 Lut, 2021
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Główne drogi w regionie są przejezdne - informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Nawierzchnie są czarne suche, lokalnie zabielone z  błotem...
 • 30 Sty, 2021
  Sytuacja na drogach
  Sytuacja na drogach
  Po opadach śniegu na Podkarpaciu pogorszyły się warunki jazdy, ale wszystkie główne drogi są przejezdne. Jest jednak ślisko. W okolicach...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj