Wyniki kwesty w Rzeszowie
Fot. Marcin Kalita

Znamy kwotę zebraną podczas kwest na rzecz potrzebujących w Rzeszowie i na ratowanie zabytkowych nagrobków na najstarszej nekropolii w stolicy Podkarpacia.

Na potrzeby Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zebrano około 137 tysięcy złotych, a na ratowanie zabytkowych grobów około 13 tysięcy.

W tym roku KWESTA odbyła się ona na 44 cmentarzach Podkarpacia. W większości zbierano datki w dniu Wszystkich Świętych, ale na niektórych cmentarzach zbiórki odbywały się już we wtorek, a część kontynuowano też dziś.

Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na bieżące potrzeby najbardziej potrzebujących, w tym podopiecznych Towarzystwa i dla najbiedniejszych dzieci z regionu, m.in. na podarunki mikołajkowe.

Za pieniądze uzbierane na rzecz ratowania zabytków rzeszowskiego Starego Cmentarza uda się pokryć częściowo koszty odnowienia 4 nagrobków w głównej alei cmentarza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj