Dziesięć osób zostało zatrzymanych rano przez rzeszowskich agentów CBA w związku ze śledztwem w sprawie podejrzenia korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Jeszcze dziś usłyszą one zarzuty.

To trzej byli dyrektorzy sądów we Wrocławiu, Nowym Sączu i Zakopanem. Siedem zatrzymanych osób do tej pory pełniło funkcje dyrektorów w sądach okręgowych w Tarnowie, Kielcach i Krakowie. Czworo w Kielcach, Wrocławiu i różnych sądów w apelacji krakowskiej.

Po przedstawieniu im zarzutów zostaną przesłuchani - powiedział prokurator Grzegorz Zarański, Naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie. Nie wiadomo czy przesłuchania zakończą się jeszcze dzisiaj. Wszystko zależy od tego czy zatrzymani będą chcieli składać wyjaśnienia.

Po zakończeniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych prokurator podejmie decyzje, co do ewentualnego skierowania wniosków o tymczasowe aresztowanie lub zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym.

Podejrzani wyprowadzili z sądów ponad 30 milionów złotych. Ze wstępnych ustaleń prokuratorów wynika, że w krakowskim sądzie powstał układ powiązań rodzinno-biznesowych. Sąd Apelacyjny zawierał z zewnętrznymi firmami umowy o świadczenie usług. Firmy te zlecały ich wykonanie pracownikom tego sądu.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 02 Lut, 2021
  Oferowali załatwienie spraw za łapówki. Zatrzymało ich CBA
  Oferowali załatwienie spraw za łapówki. Zatrzymało ich CBA
  Funkcjonariusze CBA delegatury w Rzeszowie zatrzymali na terenie województw mazowieckiego, śląskiego i łódzkiego 6 osób, które za łapówki załatwiały sprawy...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj