Nowe posterunki policji w Pruchniku i Niebylcu
Fot. K. Sawiński

Policja w Pruchniku w powiecie jarosławskim ma nową siedzibę. Od wczoraj mieści się w zmodernizowanym i rozbudowanym budynku po byłym ośrodku zdrowia.

Jednocześnie zmieniła się struktura organizacyjna jednostki. Nie jest to już posterunek policji, a komisariat. Do czternastu zwiększyła się też obsada policjantów. Było to konieczne, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, bowiem pruchnicka jednostka policji obsługuje teren trzech gmin. Oprócz Pruchnika, także gminę Roźwienicę i Rokietnicę.

Mieszkańcy od dłuższego czasu zgłaszali potrzebę częstszych kontroli obiektów użyteczności publicznej czy miejsc publicznie dostępnych, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych.

Budynek, w którym mieści się komisariat jest wielofunkcyjny. Oprócz jednostki policji, która zajmie część piwnic i parter, powstanie tam ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy, dzięki czemu niepełnosprawne dzieci i młodzież posiadająca obowiązek szkolny z terenu gminy Pruchnik nie będzie musiała dojeżdżać do Jarosławia.

Obiekt został wyremontowany dzięki dotacji, wynoszącej 3 miliony 900 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Ogólna wartość projektu to kwota około 5 mln zł.

Także wczoraj symbolicznie rozpoczął swoje funkcjonowanie posterunek policji w Niebylcu, w powiecie strzyżowskim. Staraniem władz gminy Niebylec i jej mieszkańców przywrócono posterunek, który zlikwidowany został w 2012 roku. W ostatnich latach funkcjonował tam punkt przyjęć dzielnicowych.

Wyremontowany posterunek mieści się w budynku, który wraz z nieruchomością, stanowią własność gminy Niebylec. Całość kosztów odtworzenia posterunku poniósł wójt gminy Niebylec.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj