4 szpitale i przychodnia z nowym sprzętem
fot. Małgorzata Iwanicka

W 4 podkarpackich szpitalach i jednej przychodni będzie nowy sprzęt medyczny. Z budżetu państwa przekazano na ten cel ponad 4 mln złotych. Dziś podpisano umowy.

Do przychodni przy ul. Warzywnej w Rzeszowie zostanie kupiona gammakamera stosowana w medycynie nuklearnej. Z kolei szpital przy ul. Lwowskiej  będzie miał system do euronawigacji wykorzystywany podczas  operacji neurologicznych.

Szpital w Ustrzykach Dolnych przeznaczy pieniądze na zakup podstawowych sprzętów i urządzeń. Z kolei placówka w Nowej Dębie wymieni na nowy wysłużony kilkunastoletni ultarsonograf. A ponieważ będzie nowy  sprzęt w szpitalu od stycznia zacznie działać poradnia urologiczna.

Szpital w Lesku wykorzysta  dotację na doposażenie  w specjalistyczny sprzęt oddziału ginekologicznego i położniczego oraz zakup łóżek dla pacjentów.

Od początku tego roku 13 podkarpacki szpitali i przychodni otrzymało z budżetu państwa ponad 16 milionów złotych na zakup urządzeń wykorzystywanych do diagnostyki i operacji.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj