Najlepsze gołębie pocztowe z okręgu tarnobrzeskiego w Rudniku nad Sanem
Fot. Maria Kornaga

Liczy się wygląd i liczba "przelecianych" kilometrów - to decyduje o zakwalifikowaniu do ogólnopolskiej reprezentacji. W Rudniku nad Sanem spotkali się hodowcy gołębi pocztowych z okręgu tarnobrzeskiego, którzy przywieźli swoje najlepsze okazy.

41 z nich - zdaniem sędziów - zasługuje na miejsce w gołębiej elicie, reszta otrzymała nagrody i wyróżnienia. Liderem jest ptak, któremu przyznano 93 punkty na 95 maksymalnych - to ocena za tzw. ogólne wrażenie, budowę kości i upierzenie. Ten gołąb pokonał w tym sezonie prawie 2 tysiące 700 kilometrów.

W sumie na rudnickiej wystawie prezentuje się 307 najpiękniejszych i najdalej latających gołębi pocztowych z okręgu tarnobrzeskiego.

Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w otwarta dziś do 19:00 a jutro od 8:00 do 14:00.

W skład okręgu tarnobrzeskiego wchodzi 7 oddziałów: Stalowa Wola, Mielec, Tarnobrzeg, Leżajsk-Sokołów, Sandomierz, Sandomierz-Gorzyce i Biłgoraj.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Osoby niepełnosprawne mają łatwiejszy dostęp do Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku. Przy budynku uruchomiono windę z szybem panoramicznym dostosowaną do...
 • 27 Sty, 2021
  Niżańskie RCEZ po remontach
  Niżańskie RCEZ po remontach
  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku czeka na uczniów w nowej odsłonie. Czas pandemii i nauki zdalnej szkoła wykorzystała na...
 • 19 Sty, 2021
  Sukces RCEZ w Nisku
  Sukces RCEZ w Nisku
  Sukces uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Paweł Pyra i Łukasz Żak zdobyli medale w czasie specjalnej edycji XIII...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj