Marsz różowej wstążki w Krośnie
fot. zdjęcia własne

15 stycznia w Krośnie otwarta zostanie nowoczesna pracownia mammograficzna poinformował dr Piotr Jurczak, dyrektor do spraw medycznych szpitala wojewódzkiego w Krośnie. Nowoczesny aparat powinien w przyszłym tygodniu dotrzeć do szpitala. Zostanie zamontowany w specjalne przygotowanym pomieszczeniu, którego remont i modernizacja trwa od miesiąca. Zakup mammografu wartości niemal półtora miliona zł. zostanie sfinansowany ze środków RPO w ramach realizowanego w szpitalu programu Matka i dziecko.

Mammograf to urządzenie na które mieszkanki miasta czekają od niemal czterech lat kiedy to został wyłączony z eksploatacji stary aparat. O potrzebie zainstalowania mammografu w Krośnie przypominało wielokrotnie krośnieńskie Stowarzyszenie Czyń dobro, mimo wszystko.

Dzisiaj przeszedł ulicami miasta kolejny już marsz różowej wstążki w ramach kampanii prowadzonej przez stowarzyszenie na rzecz pomocy krośnieńskiej lecznicy.

Wcześniej odbyła się pikieta podczas której członkowie tej organizacji protestowali przeciwko przyznaniu szpitalowi tylko drugiego stopnia w sieci szpitali. Krosno zasługuje na więcej - powiedziała Kamila Bogacka, prezes stowarzyszenia.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Od maja ekologiczne, miejskie autobusy z Krosna mogłyby w weekendy jeździć do uzdrowisk Iwonicz i Rymanów. Taką propozycję składają władze...
 • 30 Sty, 2021
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Śnieg, mróz, porywisty wiatr i koronawirus nie przeszkodziły krośnieńskiemu policjantowi w organizacji IV edycji „Biegu na zamek”. Z uwagi na...
 • 29 Sty, 2021
  Większe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych
  Większe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych
  Rada Powiatu Krośnieńskiego jednogłośnie postanowiła podnieść wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych. W tym powiecie jest ich 12 w tym 2...

1 komentarz

 • Kamila Bogacka 16 Gru, 2017

  Panie Marszałku ! W samo południe, wyruszylismy spod Hotelu Nafta w Krośnie, kontynuując program “Kampanii, nad którą przypięłam różową wstążkę “. Ze znakiem pokoju w tle – idziemy – przypomnieć się Panu Marszałkowi. Nasz Marsz, to najwieksza akcja społeczna w obronie zdrowia i życia ludzkiego. Zwrócenie uwagi na aktualne problemy krośnieńskiego szpitala. Zatrzymanie procesu jego degradacji. STOP !!!!! WSZYSTKIM MANIPULACJOM – HIPOKRYZJI – BY ZNIECHĘCIĆ NASZE SERCA. Powiem więcej – polityka – nie powinna deprecjonować społecznych przedsięwzięć. Bo to już nie jest wtedy polityka – tylko smutne przeciąganie liny, z góry skazane na niepowodzenie!!!!! Pomagajmy bliźniemu, zamiast nim gardzić. I właśnie dzisiaj, w tak pięknym czasie Adwentu – po chwili refleksji – słowa o dobroduszności i współczuciu, powinny zamienić się w czyn!!!!! Czy człowieczeństwo jest już tylko tym, co wskaże nam dzisiejszy model życia i Ci, którzy na niego wpływają …. ? Gdzie nasza empatia? Gdzie współodczuwanie? GDZIE CZŁOWIECZEŃSTWO ?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj