W wakacje z Rzeszowa i Sanoka pociągiem na Słowację
fot. Archiwum

W okresie wakacyjnym z Rzeszowa i Sanoka można będzie pojechać pociągiem do słowackiego miasteczka Medzilaborce. Weekendowe połączenia kolejowe będą realizowane od 1 lipca do 3 września.

Wakacyjne pociągi POLREGIO mają nosić nazwę "Wojak Szwejk". To propozycja dla osób podróżujących w Bieszczady, Beskid Niski oraz odwiedzających położony na północy Słowacji Kraj Preszowski.

Dzięki dogodnym przesiadkom w Rzeszowie, z połączenia na Słowację będą mogli skorzystać także mieszkańcy Krakowa, Warszawy, Trójmiasta i innych miejscowości.

Bilet normalny z Rzeszowa do stacji granicznej w Łupkowie ma kosztować 21,60 zł. Aby dojechać do słowackiej stacji Medzilaborce wystarczy dokupić bilet o wartości 1 euro. W miasteczku tym znajduje się jedyne w Europie muzeum Andy'ego Warhola, amerykańskiego twórcy pop-artu pochodzącego z łemkowskiej rodziny.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

1 komentarz

 • Kamil 04 Mar, 2017

  No nie wierze, dworzec PKP w Rzeszowie. Miasto tak się przechwala cudami a perony KOMUNISTYCZNE. Śmiech. Wizytówka wielkiej wsi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj