Unijne pieniądze na projekty polsko-ukraińskie
Fot. I.Piętak

Ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego pogranicza polsko-ukraińskiego jest celem trzech projektów z Podkarpacia, które otrzymają dofinansowanie z unijnego programu Polska-Białoruś-Ukraina. Dzisiaj w Rzeszowie przedstawiciele gmin Zagórz i Solina oraz Zgromadzenia Księży Michalitów podpisali stosowne umowy z wiceministrem rozwoju Adamem Hamryszczakiem.

Wspólny projekt ukraińskiej gminy Dobromil i polskiej gminy Zagórz zakłada m.in. budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w Dobromilu oraz prawie 30 km kanalizacji w gminie Zagórz.

Z kolei projekt realizowany przez gminę Solina i ukraińskie miasto Schidnica zakłada m.in. ochronę wód Jeziora Solińskiego i wód leczniczych ukraińskiego kurortu.

Dofinansowanie otrzyma też projekt budowy ośrodków pracy wychowawczej z młodzieżą w Domu Macierzystym Zgromadzenia św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym oraz w miejscowości Skole na Ukrainie.

O pieniądze z programu unijnego Polska-Białoruś-Ukraina mogą się ubiegać mieszkańcy czterech polskich województw oraz czterech obwodów na Białorusi i sześciu na Ukrainie. Budżet to ponad 183 mln euro.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Sty, 2021
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  "Chcemy góry a nie dziury", "Chcemy myślenia a nie kamienia", "Lepsza wieża widokowa niż kopalnia odkrywkowa" - takie okrzyki wznosili...
 • 22 Sty, 2021
  Staw w Ustrobnej – rewitalizacja
  Staw w Ustrobnej – rewitalizacja
  XIX-wieczny staw dworski w Ustrobnej, odzyskał dawny wygląd. Dzięki projektowi „Przywrócenie i ochrona naturalnych środowisk przyrodniczych w Ustrobnej”, do stawu...
 • 22 Sty, 2021
  Więzienna pomoc dla domu dziecka
  Więzienna pomoc dla domu dziecka
  15-cioro podopiecznych domu dziecka w Sanoku otrzymało dziś prezenty od pracowników i więźniów z Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych. Za...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj