Pierwsza, nielegalna fabryka melasy tytoniowej w Polsce - zlikwidowana
fot. BOSG

W Jarosławiu zlikwidowana została nielegalna wytwórnia melasy tytoniowej do fajek wodnych. Na gorącym uczynku zatrzymano trzech obywateli Ukrainy oraz 7,5 tony gotowego do dystrybucji produktu. Zabezpieczono też profesjonalną linię produkcyjną z urządzeniami służącymi do mieszania półproduktów, nasączania ich esencjami i olejkami aromatycznymi, a następnie pakowania do zafoliowanych paczek. Były tam również faktury i dokumenty przewozowe na półprodukty sprowadzane z państw UE.

Jak ustalono melasa tytoniowa z dużym zyskiem miała być dystrybuowana na rynki państw Europy Zachodniej. W Polsce jej kilogram z legalnego źródła kosztuje 250 zł. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości melasy skutkowałoby uszczupleniem podatku akcyzowego w kwocie nie mniejszej niż 3 milionów 400 tys. złotych.

Gang produkujący melasę działał na terenie Podkarpacia oraz w innych miejscowości na terenie kraju. Rozpracowywany był od kilkunastu miesięcy przez bieszczadzkich pograniczników wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Chełma i Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego z Przemyśla. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj