3 zł więcej za odbiór śmieci w Tarnobrzegu
Fot. W. Piasek

O 3 złote więcej będą płacić za odbiór śmieci mieszkańcy Tarnobrzega. Z 10 do 13 złotych od osoby wzrosną stawki za odpady mieszane i z 6 do 9 złotych za segregowane.

Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej przy tamtejszym magistracie Piotr Pawlik wyjaśnia, że przez ostatnie 4 lata w miejskim systemie gospodarki śmieciowej były nadwyżki finansowe, dlatego opłaty pozostawały na tym samym poziomie.

Teraz wysokość podwyżki wynika z rozstrzygnięcia przetargowego oraz deklarowanych przez mieszkańców rodzajów odpadów, segregowanych lub nie.

Do przetargu przystąpiło dwóch oferentów: Firma FCC z Tarnobrzega z ceną 3 mln 800 tys. zł., którą miasto wybrało, oraz MZK Stalowa Wola z ofertą 6 mln 800 tys.zł.

Tarnobrzeska Gospodarka Komunalna zaznacza jednak, że drugiemu oferentowi przysługuje prawo odwołania się do Krajowej Izby Odwoławczej. Przy pozytywnym rozstrzygnięciu tego odwołania podwyżki opłat za śmieci w Tarnobrzegu mogą być znacznie wyższe.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj