Pomóżmy matkom niepełnosprawnych dorosłych
Źródło fot. pixabay.com

Matki niepełnosprawnych dorosłych dzieci proszą o pomoc. W Polsce żyje 46 tysięcy osób, które musiały łączyć pracę zawodową z opieką nad chorym dzieckiem, a po 20 latach pracy przeszły na tzw. emeryturę EWK. Jej wysokość to obecnie 1000 zł brutto.

Z takiej kwoty trudno się utrzymać - mówi pani Grażyna, mieszkanka Rzeszowa która samotnie zajmuje się 42-letnim synem. Zgłosiła się o pomoc do Radia Rzeszów i podkreśla, że dziś osoby, które nie pracują i zajmują się niepełnosprawnym dzieckiem otrzymują świadczenie pielęgnacyjne w wysokości 1400 złotych.

Postulat kobiet z emeryturami EWK dotyczy wyrównania obydwu rodzajów świadczeń. W tej sprawie interweniowały między innymi u poseł Haliny Szydełko z Prawa i Sprawiedliwości. Pani poseł wyjaśnia, że sprawa na pewno będzie załatwiona, to konieczne zarówno ze względu na rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego, jak i zwykłą ludzką sprawiedliwość. Nie potrafi jednak podać konkretnego terminu.

Rzeszowska Fundacja Prawnikon postanowiła pomóc takim osobom, jak pani Grażyna i jej syn. Rodziny z trudną sytuacją finansową mogą się do niej zgłaszać. Fundacja uruchomiła subkonto, na które można wpłacać pieniądze na wsparcie dla nich.

Fundacja Prawnikon
Nr subkonta: 77 1050 1562 1000 0090 8007 9149
tytuł wpłaty: Darowizna - emerytury EWK

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj