W całym regionie dziś kolejne uroczystości w ramach obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu.

Po godzinie 9.30 rozpoczną się w Sanoku. Na cmentarzu żydowskim uczczeni zostaną sanoccy Żydzi zamordowani podczas wojny. W trakcie obchodów odbędzie się także emisja filmu "Materialne i niematerialne ślady obecności Żydów w Sanoku", autorstwa uczniów z II Liceum w Sanoku, a w sanockim  skansenie przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne "Jeden Bóg trzy religie".

Okolicznościowe uroczystości zaplanowano także w jarosławskim opactwie benedyktyńskim. Na godz. 10.00 zaplanowano nabożeństwo w intencji Ofiar Holokaustu z Podkarpacia. Później oddany zostanie hołd ofiarom w symbolicznym miejscu straceń pod murem Opactwa. Będzie też prezentacja multimedialna "Wybitne postacie pochodzenia żydowskiego z Jarosławia", a także świadectwa i relacje ocalonych z Holokaustu i ich rodzin.

Prelekcje, wystawy, wspomnienia świadków historii oraz zapalenie symbolicznego znicza pod tablicą upamiętniającą społeczność żydowską w oraz modlitwa w intencji narodu żydowskiego złożą się z kolei na program obchodów w Ustrzykach Dolnych, które rozpoczną się o godz. 11.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w tym mieście.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pobierz załącznik:

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj