Z Rzeszowa do Nowego Jorku polecimy dreamlinerem
fot. Port Lotniczy Jasionka

Głównym klientem nowego połączenia lotniczego z podrzeszowskiej Jasionki za ocean będzie nowojorska Polonia uważa prezes Portu Lotniczego w Jasionce Michał Tabisz.

Od majowego weekendu Polskie Linie Lotnicze Lot uruchamiają bezpośrednie połączenie stolicy Podkarpacia z lotniskiem w Newark, w stanie New Jersey. Na pierwsze promocyjne spotkanie zorganizowane w konsulacie generalnym w USA zaproszono około 100 najbardziej wpływowych przedstawicieli branży turystycznej oraz mediów.

Jak podkreśla Michał Tabisz to ważne aby mówić o nowej trasie lotniczej nie tylko w kontekście ruchu pasażerskiego ale szans dla transportu cargo. Pod pokładem Boeinga 787 Dreamliner, który będzie latał na trasie Rzeszów-Newark można zmieścić do 10 ton towaru.

Inauguracja 29 kwietnia. A loty będą się odbywać się raz w tygodniu; w każdą niedzielę wieczorem samolot wyruszy z Newark, a w poniedziałki po południu z Rzeszowa wyleci za ocean. Przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • ciekawey 24 Sty, 2018

    A ja mam pytanie, dlaczego Tabisz poleciał w klasie biznes (J), a poprzedni prezes Nowak z Sikorą zawsze latali w ekonomicznej?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj